Projektai

Projektas "Lengvi batai"

“Lengvi batai”, tai 2014-2021 m.  Europos Ekonominės Erdvės  finansinio mechanizmo programos “Sveikata” finansuotas projektas, kuris pradėtas įgyvendinti 2021 m. birželio mėnesį. Finansavimo suma – 277045,01 Eur. iš kurių 10 proc. Šiaulių rajono savivaldybės prisidėjimas.
Projekto tikslas – Įgyvendinti unikalų, nestandartiniais veikimo principais ir inovatyviais darbo metodais grįstą pagalbos mechanizmą tikslo grupės vaikams ir jaunimui, sutelkiant savivaldybėje turimus resursus, kokybiškai ir iš esmės stiprinant specialistų kompetencijas, siekiant lengvai ir kūrybiškai padėti jaunuoliams daryti pozityvius pokyčius savo gyvenime bei užpildant kokybiškų ir inovatyvių paslaugų šiai tikslo grupei trūkumą.
Projekto tikslinė grupė:
– 12–18 m. delinkventinio elgesio bei elgesio ir emocijų sutrikimų turintys vaikai ir jaunimas, taip pat ir padarę bet kokio pobūdžio teisės aktų pažeidimų.
– Mokymuose dalyvavę atvirų jaunimo centrų jaunimo darbuotojai, kurie bus apmokyti dirbti su nauju pagalbos mechanizmu ir teiks paslaugą „10 lengvų žingsnių”.
– Specialistai, kurie dalyvaus mokymuose (socialiniai pedagogai, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, vaikų globos namų personalas, atvejo vadybininkai, probacijos darbuotojai ir t. t.).

Partneriai: Rietavo atviras jaunimo centras ir Viešoji įstaiga Telšių jaunimo centras.

Projektas "MOKAUSI KURTI"

Rietavo atviro jaunimo centro 2020-2021 m. vykdė  Europos socialinio fondo agentūros finansuotą projektą “MOKAUSI KURTI”. Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0321.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia 2020-08-26.
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga 2021-12-01.
Projekto metu jauniems žmonėms organizuoti fotografijos, tapybos, graffiti, maketavimo mokymai ir užsiėmimai. Jaunuoliai mokėsi įvairiausių fotografijos ir tapybos subtilybių, parengė nuostabių darbų.” Kviečiame susipažinti su šio projekto kūrybiniu procesu video filmuke😊

Projektas "AŠ IRGI GALIU"

Rietavo atviro jaunimo centro 2020-2021 m. vykdė  Europos socialinio fondo agentūros finansuotą projektą “AŠ IRGI GALIU”. Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0363.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia 2020-10-07.
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga 2022-10-07.
Projekto metu jaunimui organizuoti maisto gaminimo užsiėmimai ​​👨‍🍳🍛😋​​, kuriuose, dalyviai ne tik kartu su socialiniu darbuotoju gamino maistą, ugdė socialinius įgūdžius bet ir mokėsi ir gavo reikiamą informaciją apie Rietave teikiamas socialines paslaugas. Kviečiame su šiuo projektu dar kartelį susipažinti video filmuke. 👏🥰

Erasmus +, Europos Solidarumo korpuso projektai

Rietavo atviras jaunimo centras nuo 2012 m. vykdo Erasmus+ ir Europos Solidarumo korpuso tarptautinės savanoriškos tarnybos projektus.

Rietavo atviras jaunimo centras yra akredituota organizacija priimti ir tarptautinius savanorius. Naudojantis ES programomis, kaip “Veiklus jaunimas”,”Erasmus+” ir “Europos solidarumo korpusas” Rietavo atviras jaunimo centras parengė daugiau nei 10 savanoriškos veiklos projektų ir prisidėjo prie 8 partnerių vykdomu projektų. Tarptautinės savanoriškos veiklos projektų dėką į Rietavo atvira jaunimo centrą atvyko 14 tarptautinių  savanorių iš Sakartvelo, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos. Visi atvykę savanoriai prisidėjo prie Rietavo jaunimo užimtumo gerinimo, vykdė atvirą darbą ir skatino jaunuolius įsitraukti į įvairias ir įdomias jų suoganizuotas veiklas.

Patys pirmieji tarptautiniai savanoriai jaunimo centre – vaikinas iš Vokietijos Yanik ir mergina iš Gruzijos Mariam. Mariam savo motyvacija ir užsispirsimu sužavėjo ne vieną jaunimo centro lankytoją, bet ir ne vieną Rietavo miestelio gyventoją. Savanorystė laikotarpiu Mariam išmoko lietuvių kalbą ir nusprendė pasibaigus savanoriškos veiklos tarnybai sugrįžti į Lietuvą studijoms. Po tarnybos Mariam sugrįžo studijuoti socialinio darbo Kauno kolegijoje, įgijo socialinio darbuotojo išsilavinimą ir kuris laikas dirbo su jaunimu “Sos vaikų kaimas” organizacijoje Vilniuje.
Rietavo atviras jaunimo centras bendradarbiaudamas su kitomis organizacijomis Klaipėdoje, Skuode, Kretingoje,Gargžduose, Šilalėje, padėjo vykdyti savanoriškos veiklos projektus. Šių projektų dėka į Lietuvą galėjo atvykti jaunuoliai iš Italijos, Sakartvelo, Armėnijos Ukrainos, Vokietijos, Ispanijos, Azerbaidžano,  Labiausiai įsimintina savanorė iš Ukrainos Kristina buvo Kretingoje, Dienos veiklos centre. Savanorės gyvenimo istorija parodė, kad mes galime visi pasiekti savo užsibrėžtų tikslų tik jų reikia siekti. Kristina yra iš vaikų namų, kurie buvo karo zonoje Donbase. Per kelias valandas jos visa gyvenimas pasikeitė, dėl karo ir mergina viso svajonės ir gyvenimo planai sugriuvo per viena naktį. Tačiau   mergina nepasidavė ir toliau siekė savo planų, taip atsidūrė Kretingoje. Savanorė organizacijoje vykdė veiklas su neįgaliais ir atrado naujus pomėgius, kurie buvo susiję su fotografija ir tapyba. Šio projekto dėka, savanorė ne tik išbandė save visai neįprastoje sferoje, bet ir atrodo naujus pomėgius. Šiuo metu Kristina gyvena Ukrainoje ir siekia savo užsibrėžtų tikslų.
Taip pat Rietavo atviras jaunimo centras yra išsiuntęs tris jaunuolius savanoriauti į kitas valstybes, kurie galėjo išbandyti ir realizuoti save tau patinkančioje srityje.
Savanorystė suteikia galimybė ne tik išbandyti save, bet taip pat ir pažinti kitas kultūras, susirasti naujų draugų. Daugiau apie savanorystės galimybes galite rasti Europos solidarumo korpuso svetainėje.

Šiuo metu jaunimo centras įgyvendina 3 Europos Solidarumo korpuso veiklos projektus:
1. Nr. 2021-2-LT02-ESC51-VTJ-000044930 Finansavimo suma - 25460,00 Eur.
Projektas įgyvendinamas 24 mėn., pradedant 2022-03-01 ir baigiant 2024-02-29. Priimti savanoriai Skuode.
2. Nr. 2022-1-LT02-ESC51-VTJ-000080639 Finansavimo suma - 49175,00 Eur.
Projektas įgyvendinamas 24 mėn., pradedant 2022-08-01 ir baigiant 2024-07-31. Priimti savanoriai Klaipėdoje ir Rietave.
3. Nr. 2022-2-LT02-ESC51-VTJ-000094992Finansavimo suma - 48740,00 Eur.
Projektas įgyvendinamas 24 mėn., pradedant 2023-05-31 ir baigiant 2025-04-31. Priimti savanoriai Šilalėje ir Klaipėdoje.