Tarptautinė savanorystė

Tai galimybė laiką praleisti prasmingai ir naudingai

 tiek padėti kitiems, tiek praplėsti savo akiratį, susipažinti su kitomis kultūromis, pramokti  užsienio kalbos, įgauti savarankiško gyvenimo patirties, užmegzti naujas pažintis.

 „Europos solidarumo korpuso“ savanorystės galimybe gali pasinaudoti 18–30 m. asmenys.

Savanoriaujama užsienyje – Europos Sąjungos šalyse ir šalyse Partnerėse.

Šiaurės Makedonija, Turkija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Kosovas, Juodkalnija, Serbija, Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Moldavija, pagal tarptautinę teisę pripažįstama Ukrainos teritorija, Alžyras, Egiptas, Izraelis, Jordanija, Libanas, Libija, Marokas, Palestina, Sirija, Tunisas, pagal tarptautinę teisę pripažįstama Rusijos teritorija (sąrašas kintantis).

Savanoriaujama tik tose organizacijose, kurios turi Kokybės ženklą. Kokybės ženklas garantuoja, kad organizacija yra pajėgi pasirūpinti dalyvių apgyvendinimu, veiklomis, integracija ir palaikymu – vadinasi, jūs esate užtikrinti, jog vykstate į saugią ir kokybiškai veikiančią organizaciją.

Savanoriška veikla gali trukti nuo 2 savaičių iki 12 mėnesių – priklausomai nuo pasirinkto projekto. Projekto dalyvis yra pilnai įtraukiamas į kasdieninę organizacijos veiklą – užtikrinamas 30–38 valandų per savaitę užimtumas.

Trumpalaikė savanoriška veikla trunka nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių. Individuali trumpalaikė savanorystė siūloma tik mažiau galimybių turintiems jaunuoliams. Individualiai dalyvavus viename trumpalaikės savanoriškos veiklos projekte, ateityje galima dalyvauti ir viename ilgalaikės savanoriškos veiklos projekte. Grupinėje trumpalaikėje savanorystėje galima dalyvauti daugiau nei kartą; ji gali vykti ir prieš, ir po ilgalaikės savanorystės.

Ilgalaikė savanoriška veikla trunka nuo 2 iki 12 mėnesių. Individualiai dalyvavus viename ilgalaikės savanoriškos veiklos projekte, daugiau pasinaudoti programos „Europos solidarumo korpusas“ individualios savanorystės galimybėmis nebegalima. Tačiau galite dalyvauti trumpalaikėje grupinėje savanorystėje.

  • Tie, kurie savanoriauja programos „Europos solidarumo korpusas“ projekte daugiau nei 3 mėnesius, stodami į Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas gali papildomai įgyti 0,25 konkursinio balo. Daugiau informacijos čia.
  • Jauni žmonės, dalyvavę „Erasmus+“ ilgalaikės savanorystės (ilgesnės nei 2 mėn.) projektuose, pasinaudoti „Europos solidarumo korpuso“ savanoriškos veiklos galimybėmis nebegali.

Savanoriaujama neatlygintinai, tačiau programa padengia visas su dalyvavimu pasirinktame projekte susijusias išlaidas: kelionę, apgyvendinimą, vietinį transportą, kalbos kursus, mokymus ir sveikatos draudimą. Taip pat skiria kišenpinigius, maistpinigius.

  1. Registruotis programos „Europos solidarumo korpusas“ duomenų bazėje, nurodant, kokios patirties, kokioje srityje ir šalyje ieškoma.
  2. Rinktis iš kelių variantų:
  • laukti pasiūlymo iš organizacijos, kuri, atsižvelgusi į duombazėje pateiktą informaciją, pasiūlys dalyvauti projekte;

arba

  • ieškoti priimančios organizacijos ir dominančio projekto kitoje šalyje savarankiškai, naršant toje pačioje duombazėje;
  • savarankiškai suradus priimančią organizaciją ir dominantį projektą kitoje šalyje, kreiptis į siunčiančią organizaciją Lietuvoje, kuri padės pasiruošti išvykimui. Rietavo atviras jaunimo centras taip pat yra siunčianti organizacija į kurią galima kreiptis.

arba

  • kreiptis į organizaciją Lietuvoje, kuri padės surasti dominantį projektą greičiau ir pasiruošti išvykimui. Lietuvos siunčiančių organizacijų sąrašą galima rasti žemiau.

Grupinės savanorystės projektų taip pat galite ieškoti savanoriškos veiklos duomenų bazėje. 

Rietavo atviras jaunimo centras taip pat yra siunčianti organizacija į kurią galima kreiptis dėl galimybių išvykti savanoriauti, pasiruošti projektui ir kitų su savanoryste susijusių klausimų.

 

Apie Rietavo atviro jaunimo centro patirtį

Prieš 12 metų (2012 m.) gavome pirmą kartą Europos savanorių tarnybos (toliau – EST) savanorius siunčiančios, priimančios ir koordinuojančios organizacijos akreditaciją. Nuo tada jau parengėme šešis EST projektus ir priėmėme 12 tarptautinių savanorių. Pirmąjį EST savanorių projektą – ,,The Three Musketeers” pagal ES ,,Veiklus jaunimas” programą pradėjome 2013 metais. Dvylikai mėnesių priėmėme du savanorius iš Gruzijos ir Vokietijos. Sėkmingai įgyvendinus šį projektą toliau tęsėme savanorių priėmimą. Kasmet, iki pat šiandien, priimame po du savanorius.  Nuo 2018 metų nusprendėme  tarptautinių savanoriškos veiklos projektų veiklą išplėsti. Ėmėme koordinuoti   Kretingos dienos veiklos centro ir Gargždų atviro jaunimo centro projektus.  2019 metais pradėjome koordinuoti  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos, Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro, Skuodo vaikų lopšelio-darželio ir Skuodo rajono savivaldybės R.  Granausko bibliotekos projektus, 2023 m. prijungėme dar ir Šilalės savivaldybės kultūros centro atvirą jaunimo centrą ,,Pulsas” ir Klaipėdos I. Kanto viešąją biblioteką.

2014 m., pagal ,,Erasmus +” programą parengėme projektą ,,Hands up”, atvyko savanoriai iš Portugalijos ir Pranzūzijos. 2015 m. gavome naują EST savanorius priimančios ir koordinuojančios organizacijos akreditaciją. Tais pačiais metais pagal ,,Erasmus +” programą parengėme ir naują EST projektą ,,Smile to the sun”, į mūsų organizaciją atvyko nauji savanoriai iš Ispanijos ir Turkijos. 2016 m. pagal ,,Erasmus +” programą parengėme ir kitą naują EST projektą ,, Be the Change”, atvyko nauji savanoriai iš Italijos ir Gruzijos. 2018 m., pagal ,,Erasmus +” programą parengėme projektą “Beyound Borders”, priėmėme savanorius iš Turkijos ir Makedonijos. Taip pat nuo pirmosios akreditacijos gavimo įgyvendinome ir pirmąjį jaunimo mainų projektą ,,Blue Cow, green milk and red grass” ( 2012 m.), kuriame dalyvavo jaunuoliai iš Rietavo, Trapani (Italija) ir Svistalio (Vokietija) miestų. Mainų metu jauni žmonės bandė įrodyti sau ir kitiems, kad stereotipai apie mažą miestelį ir jo jaunimą nėra teisingi. 2016 m. ,,Erasmus+” programoje prisidėjome prie jaunimo mainų organizavimo ir vykdymo ,,Roots & Wings”, kuriuo skatinome jaunimo domėjimąsi Bulgarijos, Latvijos, Rumunijos ir Lietuvos valstybės papročiais ir tradicijomis. 2017 m. pagal ,,Erasmus+” parengėme ir antrąjį jaunimo mainų projektą ,,Emotions in Motion”, su partneriais iš Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos ir Lenkijos, kurio įgyvendinimo laikotarpis 2018 m. balandžio-spalio mėn. 2019 m. jaunimo centras buvo partnerė organizacija ir dalyvavo ,,Erasmus+” programos mokymuose Italijoje ,,Leaders for the future” ir Maltoje ,,F.E.E.L.”. Per šiuos mokymus buvo keliama jaunimo darbuotojų kvalifikacija ir kompetencija darbo su jaunimu lauke.

Dabar Rietavo atviras jaunimo centras įgyvendina 4 tarptautinius savanoriškos veiklos projektus, priimta 10 tarptautinių savanorių Žemaitijos regione.

Su atvykusiais savanoriais kartu skleidžiame informaciją apie jaunimo galimybes per Europos solidarumo korpusą, apie Europos savanoriškos veiklos projektų teikiamą naudą vietinei bendruomenei, projekte dalyvaujančioms organizacijoms, jaunimui. Siekiame jaunų žmonių susidomėjimo išvykti savanoriauti į kitas šalis. Taip pat kartu dalyvaujame įvairiuose Nacionalinės Agentūros (toliau – NA), SALTES,  Jaunimo reikalų departamento organizuojamuose su ESK susijusiuose renginiuose, konferencijose. Bendradarbiaujame su kitomis ESV projektų organizacijomis (vieni pagrindinių – Telšių, Klaipėdos, Gargždų, Kuršėnų atvirais jaunimo centrais ) – įvairios bendros veiklos (tarptautinė savanorystės diena, tarptautinė jaunimo diena, tarptautinis kultūrinis vakaras ir t.t.). Taip pat patys rengiame įvairius informacinius renginius vietos bendruomenei, kuriuose pristatome ESK programą, ESV projektus, pristatomos savanorių valstybės, kultūra, tradicijos, dalijamasi geraisiais pavyzdžiais. Savanorių dėka sulaukiame didesnio jaunimo susidomėjimo Rietavo atviro jaunimo centru ir jo teikiamomis galimybėmis tobulėti, atrasti save, domėtis savanoryste ir jos teikiamais privalumais.

Susisiekite su mumis