October 28 2020

Faustos savanorystė Prancūzijoje

„Nuo 8-os klasės buvau nusprendusi turėti „gap year“ ir išvykti savanoriauti vos tik baigus mokyklą. Tuo metu galvojau, jo būsiu pavargusi nuo mokslų ir tie metai leis man prisikrauti naujos energijos. Tačiau pradėjusi įsitraukti į jaunimo organizacijų veiklą į savanorystę pradėjau žvelgti kaip į galimybę tobulėti per praktiką. (O baigus 12-ą klasių pasirodo pakanka vasaros atostogų atgauti jėgas.?)

Norint išvykti savanoriauti su Europos solidarumo korpuso programa, reikia siunčiančios organizacijos. Nors pati esu iš Šilalės, čia tokios nėra, tad artimiausias variantas buvo Rietavo jaunimo centras. Tiesą sakant, į esamą savanorystės projektą patekau su koordinatorės Žanetos pagalba ir man pasiūlytu projektu. Et voila! ⚡Perėjus atranką dabar jau mėnuo kaip esu čia, Graulhet miestelyje, Prancūzijoje kartu su dar kita savanore iš Vokietijos.?? Per 10 mėnesių savanorystės jaunimo centre (MJC de Graulhet) turiu įgyvendinti šias misijas:

? paruošti keletą dirbtuvių/pristatymų apie savo kultūrą, mobilumo galimybes ir pristatyti tai vietiniu bei regioniniu lygmeniu.

? įgyvendinti savo norimą mini projektą jaunimo centre.

Taip pat mokinuosi prancūzų kalbą ir groti gitara bei sportuoju kartu su kita savanore. Tad per komendanto valandas Prancūzijoje taip pat netenka nuobodžiauti.?

? Iš mūsų ofiso tvarkymosi“Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2020 10 28 by RietavoJC in category "Naujienos", "Savanorių istorijos