September 21 2020

Enrico savaitgalis pajūryje!!!

Savaitgalis Klaipėdoje

Kobuliuotos gatvės, vokiška atmosfera, jūra ir dar daug keistų statulų.

Klaipėda – trečias pagal dydį miestas po Vilniaus ir Kauno, Lietuvos.

Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs miestas, turtingas istorija ir žavesiu. Įkurta 1252 m vėliau tapo Rytų Prūsijos sostine, o tuo metu ji buvo vadinama Memel.

Konkretus dalykas, kuris mane labiausiai trenkė, tai ′′ Juodojo vaiduoklio ′′ statutas, vaiduoklis, plaukiantis nuo upės iki kelio, laikantis žibintą. Jis randasi priešais senamiesčio viešbutį.

Aplink šią statulą sklando legenda: juodaodis vaiduoklis turėjo būti kažkoks nevykėlis. Savo išvaizdą jis padarė 1595 metais, priešais pilį. Radau vieną iš patruliuojančių apsaugų, paklausė, ar pagal jį kviečių ir medienos atsargų pakaktų vintažiniam. Sargybinis atsakė, kad tikrai pakaks, bet juodasis vaiduoklis atsakė, kad jų neužteks, o rūke liko.

Tuomet žmonės ėmė tikėti vaiduoklių, raganų, goblinų ir milžinų žodžiais. Ir taip Hansas von Heidi informavo savo viršininkus apie baisų susidūrimą ir miestas pradėjo didėti medienos ir kviečių atsargos.

Po to sekė keli tamsūs alkio ir trūkumo metai, kuriuos klaipėdiečiai išgyveno tik vaiduoklio įspėjimo dėka.

Skulptūra pagaminta iš bronzos, vadinamos ′′ Juodasis Vaiduoklis ′′ (′′ Juodasis vaiduoklis ′′) vaikus gąsdina nuo 2010. metų.

Svajūno Jurkaus ir Sergejaus Plotnikovo skulptūra, figūra 7,8 pėdų aukščio, maždaug per pusę žemiau katės lygio pajūryje ir pusiau viršuje.

Neskaitant vaiduoklio rankų, suknelė su gobtuvu yra tuščia viduje, sukurianti keistai išraiškingą gąsdinančią išvaizdą, nepaisant veido bruožų trūkumo.

Ką jūs visi manote?Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2020 09 21 by RietavoJC in category "Naujienos", "Savanorių istorijos