June 30 2020

PATYRIMINĖ STOVYKLA JAUNIMUI

Birželio 25-26 dienomis Džiuginėnuose vyko patyriminė stovykla jaunimui, kurioje dalyvavo jaunimas iš trijų skirtingų miestų: Telšių, Kuršėnų ir Rietavo savivaldybės. Tai jungtinė jaunimo centrų projektinė veikla, finansuojama JRD. Rietavo atviras jaunimo centras šiais metais vykdo projektą „Be rėmų“.

Jauni žmonės, kurių Džiuginėnų patirtinių mokymų centre susirinko apie trisdešimt, buvo padalinti į dvi grupės. Kol viena grupė leisdavosi į žygį, kitą grupė likdavo atlikti aukščio užduočių.

Jaunuoliai aplankė Telšių miestą, Ilgės, Germanto ežerų apylinkes. Kelionės į tikslą metų jaunuoliai kalbėjosi įvairiomis temomis, atliko užduotis užrištomis akimis, tylomis ir pan. Po kiekvienos užduoties grupė stodavo ratu ir aptardavo, ką jautė, sužinojo, patyrė, suprato. Nepavykus užduoties įveikti, tekdavo ją kartoti iš naujo. Buvo ir tokių, kurie pavargę žygiuoti karštyje, nutarė pasigauti pakeleivingą mašiną ir taip iš Telšių sugrįžti į Džiuginėnus. Vaikinams nepasisekė dvigubai: ne tik nepagavo mašinos, bet ir teko gaminti vakarienę visiems stovyklautojams. Nesėkmė virto tikru pasididžiavimu – vaikinai nė nebandė išsisukti nuo jiems patikėtos užduoties. Griebėsi darbo ir draugiškai padedant kitiems stovyklos nariams ant laužo pagamino aplodismentų vertą vakarienę.

Tiek mieste, tiek miške jaunuoliai pasidalijo į dar smulkesnes grupes. Kartu reikėjo atlikti pačias įvairiausias su grupės formavimu, aplinkos, gamtos, žmonių, istorijos pažinimu susijusias linksmas ir rimtas užduotis. Grupės buvo išradingos ir pateikė tikrus įrašytus ar nufotografuotus veiklos įrodymus: basų kojų šokiai ir selfiai su vabaliukais, kurių kiekvienas turi savo vardą, laukia jūsų dėmesio.

Žinoma, daugiausia emocijų sukėlė patirtinės aukščio užduotys: išbalę veidai, drebančios iš baimės kojos ir rankos, ir krūtinę užliejanti džiaugsmo ir pasididžiavimo banga, įveikus užduotį. Tai ilgam įstrigs atmintyje. Įdomiausia tai, jog šitose užduotyse svarbiausia ne tik įveikti savo baimę, bet ir mokytis pasitikėti kitu, prisiimti atsakomybę už tai, kad tavo draugas būtų saugus. Tai išties didelės koncentracijos reikalaujančios užduotys.

Jaunimo laukė ir daugiau veiklų: tinklinis, maudynės, pačių sugalvoti žaidimai, tačiau bene labiausiai jauni žmonės džiaugėsi galėdami būti vieni su kitais ir atrasti naujų pažinčių. Sužinojome, jog kai kurie slapti šurmuliai ir suokalbiai nutilo tik ryte. Stovyklos vadovus džiugino tai, jog jauniems žmonėms susirinkus į vietą, Kuršėnai, Rietavas ir Telšiai dingo šviesos greičiu, liko tik noras bendrauti.

Stovykla truko tik dvi dienas, tačiau grįžome pavargę ir nutilę, viduje kiekvienas su patirtais įspūdžiais, išmokimais, supratimais ir gal ir su naujais pasižadėjimais sau, nes kažkaip šviesu ir gera buvo tas dvi dienas ir vieną naktį Džiuginėnuose.

Rugpjūčio mėnesį jungtinę stovyklą jaunimui planuojame organizuoti Tverų apylinkėse.

Jaunimo darbuotoja Alma RiebždaitėRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2020 06 30 by RietavoJC in category "Naujienos