July 19 2019

Mokymai apie emocinį intelektą Maltoje

malta6Šių metų pavasarį kaip Rietavo atviro jaunimo centro darbuotoja gavau pakvietimą liepos pradžioje dalyvauti tarptautiniuose dešimties dienų mokymuose apie emocinį intelektą F.E.E.L (fearless, emotional, engaged, leaders) Maltoje. Kiek pasvarsčiusi, sutikau. Tai buvo pirmieji mano kaip jaunimo darbuotojos mokymai ir kelionė per Erasmus+ programą. Nesigailiu: neišdildomi įspūdžiai išliks visam gyvenimui.

Mokymai buvo skirti jaunimo darbuotojų kompetencijų stiprinimui. Iš viso dalyvavo 31 atstovas iš devynių Europos Sąjungos šalių: Maltos, Kroatijos, Ispanijos, Graikijos, Romunijos, Estijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos. Mokėmės geriau pažinti save, kitus, emocijų pažinimo ir valdymo meno. Buvo nagrinėjamos tokios temos kaip žmogaus pažeidžiamumas, savivertė, pasitikėjimas savimi, dėkingumas, laimė, būsenų keitimas, motyvacija, streso įveikos technikos, lyderystė ir daug kitų dalykų, keliami probleminiai klausimai: IQ ar EQ, kuo skiriasi jausmai nuo emocijų ir kaip sukurti savo laimės receptą… Žinoma, tai nebuvo vien tik sausa teorija, atlikome daug praktinių užduočių, judėjome, žaidėme, sprendėme uždavinius, dirbome komandomis, individualiai, kai kuriuos iššūkius įveikėme pasitelkę technologijas. Mus lydėjo patyrę lektoriai iš Ispanijos, Kroatijos, Maltos. Esu dalyvavusi daugybėje panašių mokymų Lietuvoje, todėl drąsiai galiu teigti, jog mokymai buvo aukščiausio lygio: įdomūs, naudingi, kupini atradimų, išaugusio sąmoningumo.

Tai buvo unikali galimybė gyvai pabendrauti su kitų šalių atstovais, pažinti jų kultūrą, temperamentą, kalbą, geriau suprasti tarpkultūrinius skirtumus ir kuo esame panašūs. Puiki proga pagerinti anglų kalbos žinias, išmokti naujų žodžių, pradėti girdėti kalbą.

Buvo skirta laiko ir geriau pažinti nuostabiąją Maltos salą, jos žmones, kultūrą. Mostos mieste aplankėme Rotundą, kur išgirdome sukrečiančią istoriją. Į šią katedrą Antrojo pasaulinio karo metu pataikė vokiečių sprogstamas įtaisas, kuris nesprogo tik per mažą stebuklą. Susipažinti su Maltos gamta pradėjome nuo aukščiausio Maltos taško – Dingli uolų, laivais plaukėme ir grožėjomės Žydrąja grota, užsukome į žvejų miestelį Marsašloką, Popajaus kaimą, kuris buvo įrengtas kuriant filmą ir kurį vietiniai kartais vadina Saldaus rojaus kaimu. Turą aplink Maltą užbaigėme maudynėmis Viduržiemio jūros paplūdimyje. Naktį vaikštinėjome po seniausią Maltos miestą, paslaptingąją Mdiną, dar žinomą Tyliojo miesto vardu, ir iškilniąją Valetą, Maltos sostinę. Mus lydėjęs maltietis juokaudamas sakė, jog bažnyčių Maltoje tiek, kad kiekvieną dieną gali lankyti vis kitą. Pasidomėjau: bažnyčių šitame nedideliame krašte maždaug tiek, kiek metuose yra dienų. Atsisveikinimo vakaras vyko Komino saloje, kurioje, kiek teko girdėti ir skaityti, gyvena aštuoni žmonės, ji yra paskelbta paukščių rezervatu ir gamtos draustiniu. Malta – tai Afrika Europoje, su mūsų akiai neįprastu peizažu, architektūra, klimatu. O jeigu tarti poetiškiau, išlikusi dalis nuskendusios Atlantidos.

Ką supratau šituose mokymuose? Pirmiausia, kad visi esame žmonės, skirtingi ir kartu panašūs, kad didžiausia dovana yra gebėjimas jausti pačiam ir gebėjimas atjausti kitą. Ne mąstymu, ne kalba, ne turtais mes ypatingi, o gebėjimu jausti: save ir kitą. Sugrįžti nebuvo lengva. Kamavo ilgesys, nostalgija, juk dalyvavome ne tik mokymuose, pamatėme nuostabiąją Maltos salą, bet ir susidraugavome vieni su kitais… Tačiau distancija, atsiskyrimas nuo gimtųjų vietų leido kitaip pažvelgti į savo šalį, labiau mylinčiomis, savo krašto grožį ir unikalumą matančiomis akimis, atėjo suvokimas, kad tik būdami savimi, puoselėdami savitumą, kalbą, nesvarbu, tai būtų asmuo ar šalis, būsime turtingi, įdomūs, turėsime kuo pasidalinti su kitais.

Mokymai, Malta, jos žmonės mane išmokė labiau džiaugtis ir į gyvenimą žiūrėti šiek tiek paprasčiau, kartu suteikė vidinės laisvės, įkvėpimo mokytis, reikšti jausmus, keliauti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Esu nepaprastai dėkinga visiems, kurių dėka gyvenimas man įteikė šią brangią nepamirštamą dovaną.

#ThisIsPrisms #PrismsMalta #FEELTC #ERASMUS+

Alma RiebždaitėRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2019 07 19 by RietavoJC in category "Naujienos