September 6 2018

Europos šalių jaunimo susitikimas Rietave

41074955_275137379765707_2307995745606696960_n2018 m. rugpjūčio 19-28 d. Rietavo atvirame jaunimo centre vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Emotions in Motion“. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš penkių šalių: Rumunijos, Lietuvos, Ispanijos, Lenkijos ir Kroatijos. Jaunimo mainų metu dalyviai plėtė savo žinias apie emocinį intelektą. Pirmąją projekto dieną dalyviai atvykę vėlai vakare iš skirtingų Europos šalių susipažino vieni su kitais.

Kitą dieną, prabudus anksti ryte, jaunuoliai pradėjo dalyvauti pirmose projekto veiklose, kurios iš viso truko aštuonias dienas. Kiekviena diena turėjo savo atskirą temą: komandos formavimas, asmens savivoka, empatija, motyvacija, savireguliavimas, santykių valdymas, video kūrimas, projekto įvertinimas. Veiklos buvo paremtos neformaliojo ugdymo metodais, vykstant tarptautiniam bendradarbiavimui įtraukiant jaunus žmones. Užsiėmimuose jaunuoliai gilinosi į savo ir aplinkinių emocijas, pasitikėjimą, dėkingumą, asmenines ir bendras vertybes, pažeidžiamumo svarbą, sugebėjimą kritiškai mąstyti stresinėse situacijose, aktyvų klausymąsi.

Kiekvienos dienos pabaigoje, refleksijų metu dalyviai aptardavo veiklas, užsiėmimus, darbą tarptautinėse komandose, ir tai, ką išmoko. Kiekviena diena turėjo ir vakaro programą, kurios metu po intensyvios dienos jaunuoliai galėdavo smagiai praleisti laiką ir neformaliai pabendrauti. Tarpkultūriniuose vakaruose, jaunimas dalinosi savo žiniomis, įdomiais faktais apie savo tėvynes. Jie vieni kitus mokė tradicinių šokių bei dainų, pristatė šalių greitakalbes, tradicinį maistą. Projekto pabaigoje, dalyviai surengė savo kurtų video filmukų apie emocinį intelektą peržiūrų vakarą vietos bendruomenei. Vakaras vyko Rietavo savivaldybės kultūros centre, renginyje dalyvavo vietinis jaunimas.

Šis jaunimo mainų projektas yra parašytas penkių šalių atstovų, grupių vadovų iniciatyva. Projekto pabaigoje kiekvienas dalyvis gavo šių jaunimo mainų metu įgytas kompetencijas patvirtinantį pažymėjimą „Youthpass“, kurie patvirtina dalyvavimą „Erasmus+“ programos veikloje ir jos metu įgytą neformaliojo ugdymo patirtį. „Emotions in Motion“ jaunimo mainų projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus+“. Veiklų dalyviams nereikėjo nieko mokėti. Jeigu ir tu esi jaunas žmogus nuo 14 iki 29 metų, kviečiame kreiptis į Rietavo atvirą jaunimo centrą ir suteiksime daugiau informacijos apie tavo tarptautines galimybes: dalyvavimą tarptautiniuose jaunimo mainuose, Europos savanorių tarnybą, tarptautinę praktiką, stažuotes.Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2018 09 06 by RietavoJC in category "Naujienos