June 19 2018

„PATIRTINIS SAVAITGALIS SU TELŠIŲ, GARGŽDŲ, RIETAVO IR KURŠĖNŲ JAUNIMU DŽIUGINĖNUOSE“

01

      Birželio 8-10 dienomis patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose (Telšių raj.) vyko  žygis – stovykla jaunimui,  kurią kartu organizavo keturi atvirieji jaunimo centrai.  Žygyje – stovykloje dalyvavo po grupę jaunuolių ir vadovų iš visų keturių jaunimo centrų: Telšių, Gargždų, Kuršėnų ir Rietavo.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta dalyvių atvykimui, susipažinimui ir įsikūrimui Džiuginėnų patirtiniame centre. Po įsikūrimo laukė vakarienė, o po jos jaunuoliai ir vadovai išsiruošė į Telšių miesto šventę pėsčiomis, pakeliui sustojo ir apsilankė Atvirame Telšių jaunimo centre. Šventėje jaunuoliai galėjo pasivaikščioti, bendrauti, pasiklausyti grupės „120“ koncerto. Pasibaigus koncertui visi kartu  ir grįžo į Džiuginėnų patirtinį centrą.

Antrąją stovyklos dieną buvo numatytas žygis aplink Germanto ežerą, kuriam jaunuoliai turėjo pasiruošti savarankiškai: patys sudaryti žygio valgiaraštį, pasiimti būtiniausius daiktus, nuspręsti maršrutą, o orientavimuisi turėjo tik žemėlapį (mobiliųjų telefonų su savimi neštis negalėjo).  Vadovai viso žygio metu jaunimą tik lydėjo. Jie nesikišo į jų sprendimus, nepatarinėjo, jei tai nebuvo būtina. Žinoma, vadovai sulaukė nemažai klausimų, kaip antai: „Ar gerai mes čia einam?“, tačiau atsakymo sulaukė tik, kad reikia orientuotis pagal žemėlapį. Jaunimui visiškai paklysti nebuvo galimybės, nes vadovai gerai žinojo maršrutą ir esant būtinybei visgi galėjo šiek tiek padėti. Be to komanda visada ėjo kartu.  Žygis jaunimui buvo didžiulis iššūkis ir privertė patirti įvairiausių emocijų, bet kaip vėliau patys teigė, tai buvo labai gera patirtis.

Žemėlapyje taip pat buvo pažymėti sustojimo taškai, kuriuose jaunuoliai turėjo atlikti įvairias užduotis, kad jas įgyvendintų, turėjo daug bendrauti vieni su kitais,  pasidalinti atsakomybėmis, o tai leido geriau pažinti save, buvo skatinamas komandinis darbas. Paskutiniame sustojimo taške jaunuoliai turėjo paruošti stovyklavietę nakčiai: sukurti laužą, įsikurti miegui po tentu, išsivirti arbatos ir pagaminti vakarienę. Po vakarienės visų laukė vakarojimas prie laužo ir dienos aptarimas.

Trečiosios dienos rytą papusryčiavę ir susitvarkę stovyklavietę jaunuoliai ir vadovai išskubėjo įveikti likusią žygio dalį – sugrįžti į Džiuginėnų patirtinį centrą, susitvarkyti ten ir vykti namo.

Šioje patirtinėje stovykloje  jaunuoliai  aktyviai ir prasmingai leido laisvalaikį, susirado naujų draugų, kėlė sau iššūkius, didino pasitikėjimą vieni kitais, eksperimentavo, o svarbiausia praleido smagų laiką gryname ore,  lavino kūrybiškumą ir geriau pažino save.

Patirtinį savaitgalį kartu organizavo Atviras Telšių jaunimo centras bei Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamus atvirųjų jaunimo centrų veiklos projektus 2018 m. įgyvendinantys Gargždų atviras jaunimo centras, Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras ir Rietavo atviras jaunimo centras.

PARENGĖ: Rietavo atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Aušra MickutėRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2018 06 19 by RietavoJC in category "Naujienos