June 6 2018

JAUNIMO CENTRO VASAROS VEIKLOS

 

new-piktochart_30751001 (2)Birželio 8-10 d. Patirtinis savaitgalis su Telšių, Gargždų, Rietavo ir Kuršėnų jaunimu Džiuginėnuose.  Tikslas – sudaryti sąlygas jaunimui išbandyti save naujose veiklose. Dalyviai – 6 jaunuoliai  ir 2 vadovai iš kiekvienos savivaldybės.  Pirmoji diena skirta atvykimui į Džiuginėnų patirtinį centrą Telšių raj., įsikūrimas, susipažinimas, vakarienė (maisto savarankiškas gaminimasis) bei dalyvavimas Telšių miesto šventėje, koncertuoja grupė „120“. Po šventės sugrįžimas į Džiuginėnų patirtinį centrą, dalyvavimas naktiniame žaidime, nakvynė Džiuginėnų patirtiniame centre.  Antroji diena – kėlimasis, pusryčiai ( maisto savarankiškas gaminimasis ), žygis pėsčiomis aplink Germanto ežerą, stovyklavietės įrengimas, nakvynė palapinėse. Trečioji diena – stovyklavietės tvarkymas, vykimas namo.

Atvirieji vasaros penktadieniai jaunimo centro kieme.  Atvirieji vasaros penktadieniai vyks birželio 22 d., liepos 6, 13, 20 ir 27 d. bei rugpjūčio 3, 10 ir 17 dienomis. Jaunimo centro darbuotojai bendraus su jaunimu centro kieme: žais neformalaus ugdymo principais paremtus žaidimus, bendraus jiems aktualiomis temomis, keps dešreles, žiūrės filmus ir pan. Jaunuolių, kurie jaunimo centre lankysis pirmą kartą  laukia staigmenos.

Birželio 27-29 d. Šimtmečio Žemaitijos jaunimo  vasaros akademija „KARTU MES  GALIM DAUG“ Požerėje Šilalės raj.  Šio renginio tikslas – suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų užtikrinti veiksmingą jaunimo veiklą bei paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Dalyviai – 12  jaunų žmonių (14-29 m. ) komanda atstovaujanti jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms, 1 vadovas (pilnametis asmuo). Dalyvių užimtumu (darbo grupės, sportinės rungtys ir kt.), maitinimu, stovyklavimo sąlygomis rūpinasi renginio organizatoriai. Jaunimo komandos dalyvių mokestį ir kelionės išlaidas padengia Rietavo savivaldybė.  Dėl išsamesnės informacijos apie stovyklos programą ir kitus svarbius klausimus kreiptis į jaunimo centro darbuotojus.

Beisbolo treniruotės.  Prasideda birželio viduryje ir tęsis iki rugpjūčio 31 d.  Kviečiami visi norintys 14-29 m. amžiaus jaunuoliai.  Užsiėmimai vyks nemokamai pagal neformaliojo ugdymo principus, vieną kartą  (pagal poreikį du) per savaitę stadione prie Rietavo atviro jaunimo centro. Diena ir valanda, kuriomis vyks užsiėmimai dar yra derinami, kreiptis į jaunimo centro darbuotojus.

Rugpjūčio 8-10 d. Gargždų ir Rietavo jaunimo žygis-stovykla Gargždų raj. Dalyviai – 7 jaunų žmonių (14-29 m.) komanda, 1 vadovas. Stovyklos-žygio metu jaunuoliai turės galimybę pažinti Gargždų kraštą, sustiprėti ne  tik fiziškai, bet ir morališkai.  Laukia kūrybinės užduotys gamtoje, maisto savarankiškas gaminimasis, nakvynė palapinėse. Jaunuoliai galės daugiau sužinoti apie save, įgyti savarankiškumo tvarkydamiesi su savo daiktais.

Rugpjūčio 20-27 d. Tarptautiniai jaunimo mainai Rietave. Mainų tikslas – kelti  emocinio intelekto sąmoningumą bei kompetencijas tarp 25 jaunų žmonių iš Lietuvos (Rietavas), Ispanijos, Rumunijos, Kroatijos ir Lenkijos. Per šiuos jaunimo mainus jaunuoliai turės galimybę ugdyti tarpkultūrinį pažinimą ir plėtoti savo žinias, požiūrį ir įgūdžius  tokiose emocinio intelekto srityse kaip antai savarankiškumas, empatija, savireguliavimas, savęs motyvavimas ir santykių valdymas. Dalyvaudami visuose projekto etapuose (įvairūs kūrybiniai grupiniai užsiėmimai, apibendrinimai), 25 jauni žmonės supras, kad emocinis intelektas yra svarbus jų asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui, jaus pasitikėjimą savimi bendrauti su kitais žmonėmis, galės lengviau išreikšti savo jausmus ir idėjas. Dalyviai –  ieškome 5 jaunuolių (18-29 m.). Rietavo jaunimo centras pasirūpins nakvyne ir maitinimo išlaidomis. Dėl detalesnės informacijos kreiptis į jaunimo centro darbuotojus.

 Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2018 06 06 by RietavoJC in category "Naujienos