November 11 2016

Įspūdžiai iš jaunimo mainų Estijoje

img_7167

Spalio 26 d. – lapkričio 3 d. Rietavo atviro jaunimo centro atstovės: Aušra Mickutė, Greta Andrulytė  Žaneta Ledinauskaitė, Monika Pavalkytė ir Rebeka Pašelytė dalyvavo jaunimo mainuose „Seceret library: Chapter 2“ („Paslaptingoji biblioteka: 2 dalis“), nuostabiame dvaro ansamblyje Palmse, Estijoje, kuriuose atstovavome ne tik atviram jaunimo centrui, bet ir Lietuvos valstybei. Į projektą taip pat suvažiavo dalyviai iš Lenkijos, Austrijos, Makedonijos, Ispanijos, Portugalijos, Estijos, Slovakijos bei Rumunijos. Projekto tikslas: pažinti kitų šalių kultūrą susipažįstant su jų legendomis, pasakomis ir mitais. Visą savaitę netrūko smagių akimirkų, puikių idėjų, komandinio darbo, vyko įvairūs teatro, muzikos užsiėmimai. Jų metu dalyviai mišriose grupėse vaidino savo šalies legendas, improvizavo, dalijosi tradicijomis, įgūdžiais, susipažino, ruošėsi projekto rezultatui. O rezultatas tikrai buvo įspūdingas, bendromis dalyvių pastangomis sukurta ir nufilmuota viena bendra šalių pasaka. Ji publikuojama socialinio tinklo Facebook puslapyje „Youth Senate Tallin“ bei Rietavas Open Youth Center . Tai pat filmą galima peržiūrėti čia.

Dėkojame programai„Erasmus+“, kad remia tokius jaunimo susitikimus ir žinoma savo partneriams „Youth Senate Tallinn“ ir „Innoved Lietuva“. Big thanks for the „Erasmus+“program for supporting such youth exchanges and for our patners „Youth Senate Tallinn“ ir „Innoved Lietuva“.

Projekto įspūdžiais dalijasi Greta Andrulytė. „Tai buvo mano antras projektas, kuriuo labai džiaugiuosi. Vykstant buvau sunerimusi dėl dalyvių amžiaus skirtumo, nors buvau jauniausia dalyvė, visai to nejaučiau. Visi dalyviai buvo kaip viena didelė ir vieninga šeima.  Per septynias dienas ši šeima  labai pasistengė ir bendromis jėgomis, įnešant dalelę savęs sukūrė daugiau nei tikėtasi. Pradėjome nuo susipažinimo, komandos formavimo užduočių. Buvome supažindinti su Erasmus+ programa, jaunimo paso (Youthpass) įrankiu, oficialiu dokumentu, skirtu atspindėti projekto metu dalyvių įgytas kompetencijas. Jų išviso yra aštuonios: bendravimas gimtąja kalba, bendravimas užsienio kalba, matematiniai gebėjimai ir pagrindiniai gebėjimai mokslo ir technologijų srityse, skaitmeninis raštingumas, mokymasis mokytis, socialiniai ir pilietiniai gebėjimai, iniciatyva ir verslumas, kultūrinis sąmoningumas ir raiška. Jaunimo pasas suteikiamas po projekto. Tęsėme studijuodami kokios gali būti istorijos bei pasakojome iš savų šalių atsivežtas legendas ir pasakas. Komandose kūrėme naujas istorijas ir pagrindinių herojų paveikslus. O užbaigėme bendra pasaka apie tris brolius kurie pasirūpino burtininko mirtimi, kad sugražintu karaliaus dukrą ir ją vestu. Visas kūrybinis procesas buvo ganėtinai sudėtingas, bet smagus. Pasiskirstę į  aprangos, muzikos, vaizdo ir aktorių grupes kiekvienas turėjome galimybę atsiskleisti. Aprangos grupė sukūrė puikius kostiumus turėdami labai mažai pasirinkimo iš ko juos kurti. Muzikos grupė, įrašė gyva muziką. Vaizdo grupė, surado nuostabių vietų įvairioms scenoms filmuoti. O aktoriai visa širdimi atsidavė savo personažams. Kiekviena diena projekte buvo ypatinga, vos pabudus ir nuėjus pusryčių išvysdavau užsimiegojusius, tačiau besišypsančius veidus. Atsisėdus prie bet kurio stalo visuomet rasdavau bendraminčių ir įvairių pokalbių temų. Nuo pat ankstaus ryto pradėdavome veiklas kurios buvo be galo įdomios ir suvienijančios. Įsidienojus visi būdavome kupini užsidegimo veikti daugiau, o mintys liedavosi per kraštus. Vadovai pasistengė, kad niekada nebūtų  nuobodu,  netrūktų užsiėmimų.  Vakarais organizuodavome nerealius renginius kaip: Helovinas, diskoteka, karaoke vakaras ir  karnavalas. Esu laiminga, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte, labiau pažinti save, augti kaip asmenybė, užmegzti ryšius, atrasti naujas perspektyvas. Pažinti šiuos nerealius projekto dalyvius bei praleisti su jais vieną iš nuostabiausių savaičių mano gyvenime, kurios metu mes visi suartėjome, tad labai tikiuosi jog dar juos pamatysiu.“Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2016 11 11 by RietavoJC in category "Naujienos