November 9 2016

Rietavo atvirame jaunimo centre įsikūrė ir jaunimo darbo centras!

Spalio 27 d.  Rietavo atviro jaunimo centro patalpose atidarytas Rietavo jaunimo darbo centras  Šia proga į keletą klausimų apie JDC veiklą atsako Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė ir Jaunimo darbo centrų koordinatorius Ignas Simanavičius.

Kiek metų Jaunimo darbo centrai Lietuvoje vykdo savo veiklą?

L. V.: Pirmasis JDC šalyje atsidarė jau senokai – 1999 metais Vilniuje. Ši iniciatyva pradėta įgyvendinti naudojantis gerąja Danijos patirtimi ir praktika.

Ar jaunuoliai, norėdami pasinaudoti JDC paslaugomis, privalo būti registruoti Darbo biržoje?

I. S.: JDC yra atvira erdvė, į kurią ateiti ir kurios paslaugomis, beje, visiškai nemokamai, gali pasinaudoti bet kuris jaunas žmogus (moksleivis, studentas arba niekur nesimokantis ir nesirbantis jaunuolis). Ir tam nereikia jokios registracijos nei Jaunimo darbo centre, nei Lietuvos darbo biržoje.

Ką Jaunimo darbo centre veikia darbuotojai? Kiek jų dirba viename centre?

L. V.: Paprastai JDC dirba 1-2 žmonės, bet iš tiesų viskas priklauso nuo to, kokiame mieste centras yra įsikūręs ir koks yra darbuotojų poreikis. Vyriausybės programoje numatyta, kad Jaunimo darbo centrai turėtų veikti kiekvienoje savivaldybėje, tačiau kol kas dar ne visose savivaldybėse šie centrai įkurti. Ten, kur nėra JDC, paslaugas jaunimui teikti atvyksta artimiausioje savivaldybėje veikiančių JDC darbuotojai. Specialistų užduotis yra atsakyti į visus jaunam planuojančiam savo karjerą arba darbo ieškančiam žmogui kylančius klausimus: nuo to, kokią profesiją rinktis, kokias kompetencijas augintis, kaip gerai pasirodyti darbo pokalbio metu ir parašyti gerą motyvacinį laišką bei gyvenimo aprašymą, iki to, kaip išsigryninti ir suprasti, koks darbas iš tiesų ieškomas, kokios yra žmogaus kvalifikacijos, lūkesčiai.

Ar į JDC gali atvykti tik mokyklà pabaigę jaunuoliai?

I. S.: Į JDC gali atvykti ir yra laukiami visi jaunuoliai: tiek mokslus pabaigę, tiek besimokantys, tiek ir niekur nesimokantys ir nedirbantys. JDC aplanko ypač daug moksleivių, kurie gali apgalvoti savo karjeros galimybes, pasinaudoti profesinio orientavimo konsultacijų galimybe, išsiaiškinti, kokių mokslų ir kvalifikacijų reikia renkantis vieną ar kitą specialybę.

Ką dar svarbu žinoti jaunuoliui apie JDC?

I. S.: Negalima pamiršti, kad į JDC verta ateiti ir jauniesiems verslininkams – ir jau pradėjusiems savo veiklą, ir dar tik generuojantiems verslo idėjas. Kodėl? Nes čia galima gauti profesionalių patarimų, susitikti su sėkmingais verslininkais, išgirsti jų patirtis. Visa tai neabejotinai praverčia vystant ir auginant savo veiklą.

Primename, kad visa informacija apie JDC veiklą, renginius ir seminarus skelbiama JDC puslapyje www.darbobirza.lt/jaunimui, taip pat socialiniuose tinkluose: Jaunimo darbo centrų Facebook, Instagram paskyrose ir, žinoma, artimiausiame Jaunimo darbo centre!Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2016 11 09 by RietavoJC in category "Naujienos