January 23 2015

TARPTAUTINĖS SAVANORYSTĖS GALIMYBĖS JAUNIMUI

Gruodžio 22 d. popietę  vykusiame renginyje  „Tarptautinės savanorystės galimybės“ skambėjo įvairiausių kalbų žodžiai.  Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą darbo biržoje registruotam jaunimui, kurio susirinko nemažas būrys, buvo pristatytos galimybės išvykti savanoriauti į svečią šalį, ir ne bet kaip, jaunimas išgirsti apie savanorystę galėjo gyvai, iš pirmų lūpų.

Renginio pradžioje Telšių teritorinės darbo biržos direktorė Dangirutė Jurkuvienė pasveikino susirinkusį jaunimą, linkėdama daugiau pozityvumo ir tikėjimo. Siekiant jaunimą įtraukti į įvairias veiklas, operatyviai dalintis informacija, organizuoti ir dalyvauti bendruose renginiuose tarp Rietavo atviro jaunimo centro ir Telšių teritorinės darbo biržos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Savanorystės patirtimi dalinosi Rietavo atviro jaunimo centro savanoriai –  Ivon Brandao iš Portugalijos ir Philippe Bourguet iš Prancūzijos. Kodėl verta ryžtis savanorystei, kalbėjo Merve Doğruer iš Turkijos ir Juan Manuel Torrontegui Perez iš Ispanijos, šiuo metu savanoriaujantys Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kai kurie  savanoriai organizuoja sportines veiklas, rašo straipsnius, koordinuoja internetinius įstaigos puslapius, užsiima teatrine veikla, organizuoja labdaringa veiklą, dirba su vaikais, eina į mokyklas ir ten dirbantys mokytojai gali bendraudami tobulinti kalbų įgūdžius, visi savanoriai organizuoja kalbų kursus savo bendruomenėse, dalijasi patirtimi, dalyvauja įvairiuose renginiuose ir juos organizuoja, pristato savo šalį, jos tradicijas.

Galbūt ir tu norėtum gyventi įdomų, aktyvų, tave praturtinantį gyvenimą? Jei šiuo metu nedirbi ir nesimokai, savanorystė tiek užsienyje, tiek Lietuvoje gali būti puikiu tramplynu į sėkmingą darbinę veiklą. Savanoris iš Portugalijos pasakojo, jog buvo tokių momentų, kai tiesiog nežinojo, ką toliau gyvenime daryti ir pasirinko savanorystę, savanorystę kitoje šalyje, kupiną iššūkių, kur nemokėdamas kalbos turi prisitaikyti prie kitos šalies papročių, įsilieti į įvairias veiklas.

Renginį moderavo, savanorius kalbino ir detaliau tarptautinės savanorystės projektus pristatė viešnia iš Kaune įsikūrusio Jaunimo savanoriškos veiklos centro „Deineta“ Asta Kondrakevičiūtė.

Kas toji Europos Savanorių tarnyba? Tai tarsi „mokymosi tarnyba“. Dalyvaudami šiuose projektuose jauni savanoriai ugdo turimus gebėjimus, įgyja naujų žinių, patirties, įgūdžių. Tai tarsi „gyvenimo mokykla“ ir investicija į save, kuri pravers ateityje. Galima sakyti, jog šita investicija beveik nieko nekainuoja,  tereikia didžiulio noro, ryžto, motyvacijos, atkaklumo. Finansuojama 90 proc. kelionės į kitą šalį išlaidų, 100 proc. finansuojamas savanorio apgyvendinimas, maitinimas, vietinis transportas, kalbos kursai, mokymai, sveikatos draudimas. Savanoriu svečioje šalyje yra rūpinamasi. Išvykti ilgam laikui (iki vienerių metų) savanoriauti į svečią šalį gali jaunas žmogus nuo 18 iki 30 m. pagal šiuo metu vykstančius projektus  tik vieną kartą. Daugiau informacijos galima rasti centro internetiniame puslapyje www.deineta.lt.

Artimiausia savanorius priimanti ir siunčianti organizacija mūsų regione yra Rietavo atviras jaunimo centras. Centro darbuotojos Ligita Kiudelytė ir Rasa Mažonaitėdalinosi teigiama savanorystės patirtimi, prisiminė pagal programą „Veiklus jaunimas“ atvykusius savanorius iš Gruzijos Mariami Silagadze ir kongietį  Yanik Muntu iš Vokietijos. Rietavas turi gilias tarptautinės savanorystės tradicijas. Tikriausiai dar ir dabar visi prisimena vieną pirmųjų savanorių Rietave Taikos korpuso savanorį iš JAV Tedą Bonjovanį, daug dėmesio skyrusį darbui su jaunimu.

„Mes gyvename iš to, ką gauname, bet gyvenimą kuriame iš to, ką duodame.“ (V. Čerčilis)

Informacija Telšių TDB Plungės JDC


Žymos:,
Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2015 01 23 by Philippe Bourguet in category "Naujienos