July 24 2013

Aplink Rietavą per 120 valandų

00060Savaitgalį iš 60 kilometrų žygio sugrįžę jaunuoliai neslėpė nuovargio, tačiau patirti įspūdžiai ir patirtis įgyta susidorojant su įvairiais iššūkiais išliks visam gyvenimui.

Rietavo atviras jaunimo centras, organizuodamas žygį pėsčiomis „Aplink Rietavą per 120 valandų“ penkioliką jaunų žmonių paskatino atitrūkti nuo kasdienybės bei kuriam laikui atsisakant šiuolaikinių technologijų (telefono, kompiuterio, interneto ir pan.) suteikė galimybę nuveikti šį tą turiningo ir įdomaus vasaros atostogų metu. Jaunieji žygeiviai ne šiaip sau keliavo, bet vykdė įvairias komandines užduotis, lankėsi žymiose Rietavo savivaldybės vietose, pavyzdžiui Ruškės kraštovaizdžio draustinyje, ant Lopaičių piliakalnio, Medingėnuose, prie Daugėdų ežero, taip pat mokėsi orientuotis gamtoje bei spręsti iškilusias problemas. Žygio vadovai – Virginija Šlepavičiūtė bei Tadas Maslauskas atliko tiktai stebėtojų vaidmenį ir tik esant būtinam reikalui patardavo kaip elgtis, o žemėlapiai bei kompasai ir pats „vedlio vairas“ buvo patikėti patiems dalyviams.

Žygio metu kiekvienas be abejo išbandė savo fizines jėgas, tačiau tai buvo ne vien tik ėjimas. Jaunuoliai mokėsi veikti komandoje, savarankiškumo, skirstėsi darbais, kūrė strategijas, kaip ieškoti tikslo ir greičiau jį pasiekti, įveikti kliūtis kelyje, diskutavo, geriau pažino savo gimtąjį kraštą. Vienas iš dalyvių pasakė: „Niekada nemaniau, kad Rietavo savivaldybė tokia didelė ir kad čia tiek visko turime!“. Prieš žygeiviams iškeliaujant namo vyko „Naktinis ralis“ – paskutinę naktį vykusios orientacinės varžybos, kurių metu komandos turėjo pademonstruoti visas žygio metu įgytas žinias.

Dėkojame už paramą ir žygio veiklų finansavimą Rietavo savivaldybės administracijai bei Jaunimo reikalų departamentui.Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2013 07 24 by Tadas in category "Naujienos