March 5 2013

Eurodesk atstovybė – Rietave!

SONY DSC

Paskutinę šios žiemos dieną nedideliame, bet istoriškai turtingame ir jaunimo aktyvumo nestokojančiame Žemaitijos miestelyje Rietave buvo atidaryta Eurodesk atstovybė, įsikūrusi jaukiame, antrus metus gyvuojančiame jaunimo centre „Aura“. Jaunimo centro direktorė Virginija Šlepavičiūtė ilgą laiką puoselėjo mintį apie atstovybės atidarymą Rietave, nes kiekvieną dieną su jaunimu bendraujančiai ir dirbančiai V. Šlepavičiūtei pasidarė akivaizdu, jog taip jaunimui reikalinga informacija apie mobilumą Europos Sąjungoje vis dar atrodo sunkiai pasiekiama ir nesuprantama.

SONY DSCApie Eurodesk tinklo svarbą ir atstovybės reikalingumą Rietave suprato ne tik aktyvūs miesto jaunuoliai, bet ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Rietavo savivaldybės kultūros centro darbuotojai bei savivaldybės meras Antanas Černeckis, renginio metu tarę sveikinimo žodį ir džiaugęsi vis didėjančiomis galimybėmis jaunimui Rietave. Į atidarymo šventę, prieš tai vykusią Plungėje, atvyko ir Eurodesk Lietuva programos referentė Agnė Graikšaitė, pristačiusi susirinkusiesiems programos idėją ir atstovybės naudą jaunimui. Renginio atmosferą šildė grupė „Universalūs Flatronai“, o atidarymo kaspiną nukirpus ir oficialiai įkūrus atstovybę, aktyvistai iš karto kibo į darbą grupėse ir užsiėmė jiems įdomia veikla. Vieni diskutavo apie Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai ir kokią naudą Lietuvos piliečiai gali gauti iš jos, kitiems Belgijoje studijavęs rietaviškis pasakojo apie atsinaujinančią energetiką ir jos kolektorius. Skatino toleranciją ir pasmerkė diskriminaciją darbo grupė „Baltos varnos“, apie studijas užsienyje ar savanorystę svajoję jaunuoliai būriavosi prie kompetetingų šių sričių moderatorių. Renginio pabaigoje visos grupės pristatė savo darbo vaisius, aptarė viską, ką sužinoję su kitais ir toliau vakarojo bendraudami neformalioje aplinkoje su arbata ir sausainiais.

SONY DSCRietavo jaunimo centro direktorė džiaugiasi atstovybės įkūrimu bei skatina jaunuolius aktyviau domėtis jiems teikiamomis galimybėmis, nes jos, anot V. Šlepavičiūtės, šiandieną lyg ant lėkštutės padėtos. Tereikia mokėti atsirinkti tai, kas tau iš tiesų reikalinga ir naudinga.

Eurodesk atstovybė Rietave tikisi, jog bus naudinga, ir tam, kad taptų pilnaverte programos nare, jau ruošiasi Eurodesk atstovų regionuose mobilumo idėjų skatinimo kampanijai. O visus, norinčius aplankyti Eurodesk Lietuva atstovybę, kviečiame atvykti į Rietavo atvirą jaunimo centrą, kur rasite atsakymą į bet kurį jums iškilusį klausimą. „Kad ir koks bebūtų klausimas – pradėk su mumis!“Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2013 03 05 by Tadas in category "Naujienos