December 20 2012

Įspūdžiai iš jaunimo mainų Vokietijoje

Praėjusią savaitę, gruodžio 9 – 16 dienomis Rietavo ir Plungės jaunimas dalyvavo tarptautiniame jaunimo mainų projekte “Theatre of the Oppressed: European Boarders”, Vokietijoje. Po ilgos kelionės autobusu, kuri truko net 20 valandų, visi su lagaminais nužygiavo į nuostabius Trebnico rūmus (vok. Schloss Trebniz). Į šį ugdymo ir mainų centrą suvažiavo po 20 jaunuolių iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos.

Visą savaitę vyko teatro pagal Augustą Boalį (angl. Augusto Boal) užsiėmimai. Jų metu jaunuoliai mišriose grupėse vaidino, žaidė, improvizavo, ruošėsi pasirodymams, kurie turėjo visus nustebinti paskutinę projekto dieną. Vakarais vyko įdomi programa, pavyzdžiui – talentų vakaras, kuriame lietuviai pavergė visų širdis nuostabiomis lietuviškomis dainomis, šokiu bei gitaros skambesiu. Projekto metu taip pat aplankėme ir Vokietijos sostinę – Berlyną, pamatėme daug žymių, istorinių vietų ir pasidžiaugėme didmiesčio Kalėdine nuotaika.

Kai reikėjo grįžti namo, buvo sunku išsiskirti su naujais draugais. Dėkojame programai „Veiklus jaunimas“, kad remia tokius jaunimo susitikimus ir žinoma savo vadovėms: Plungės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorei Lolitai Vaitkevičienei ir Rietavo atviro jaunimo centro direktorei Virginijai Šlepavičiūtei.

Autorės:
Eglė BEINUSAUSKAITĖ,
Iveta JURINAITĖ,
Gabrielė AGLINSKAITĖ,
Milda ŠLEPAVIČIŪTĖ

Nuotraukos:
Asta KARALAVIČIŪTĖ
Vytautė PETKEVIČIŪTĖRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2012 12 20 by Tadas in category "Naujienos