December 8 2012

Tarptautinė savanorių diena Rietave

Gruodžio 5-tą dieną Rietave buvo minima tarptautinė savanorių diena. Šią akciją inicijavo Europos savanorių tarnybos asociacija „Saltes“ ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, o ją įgyvendinti padėjo partneriai aštuoniuose Lietuvos miestuose. Rietave veikė keturi „Info punktai“: Žemaitijos kolegijos Rietavo fakultete, Žadvainių pagrindinėje mokykloje, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje ir Rietavo atvirame jaunimo centre „Aura“.

Šiuose „Info punktuose“ jaunimui buvo pristatoma programa „Veiklus jaunimas“ bei Europos Savanorių Tarnyba (EST) ir teikiama informacija apie galimybes savanoriauti užsienyje. Asmeninės konsultacijos šiomis temomis buvo suteiktos 75 jaunuoliams, o bendruose pristatymuose apie EST Žadvainių pagrindinėje mokykloje ir jaunimo galimybių mugėje „Dalyvauk ‘12“ dalyvavo apie 200 jaunų moksleivių.

Apie savanorišką veiklą užsienyje, jos naudą, galimybes, asmeninę patirtį pasakojo Rietavo atviro jaunimo centro direktorė Virginija Šlepavičiūtė. Ji nesitikėjo tokio jaunimo susidomėjimo ir mano, kad ši akcija tikrai paskatins jaunus žmones dalyvauti EST projektuose.

Erika RAPALYTĖ
Justinas SURKYSRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2012 12 08 by Tadas in category "Naujienos