November 25 2012

Jaunimo politikos plėtra Rietave: antrasis Rietavo apskritojo stalo susitikimas

Lapkričio 20 – 22 dienomis Žaidvainių kaimo sodyboje vyko antrasis „Jaunimo politikos plėtros“ seminarų ciklo etapas, kurio metu jau antrąkart susitiko 15 jaunuolių iš įvairių Rietavo savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tam, kad užtikrintų ilgalaikį jaunimo tarpusavio bendradarbiavimą bei produktyviai pasimokytų organizacinių bei asmeninių kompetencijų.

Seminarą pradėjome prisimindami ir įvertindami jau nuveiktus darbus, išmoktas pamokas paskutinio susitikimo metu. Prie projekto taip pat prisijungė keletas naujų narių iš Rietavo Atvirojo jaunimo centro, gimnazijos mokinių Senato, kurie netruko įsitraukti į mokymų ritmą.

Pirmosios dienos popietę gilinome žinias apie jaunimo politiką, braižėme organizacijų schemą. Įdomu tai, jog įgytas teorines žinias iškart pritaikėme praktiškai simuliuodami visą jauno žmogaus kelią organizacijų voratinkliu pradedant įsitraukimu į nevyriausybinę organizaciją, baigiant pateikto projekto finansavimu ir įgyvendinimu. Mokymų metu neišvengėme nesutarimų, bet jų metu supratome komandinio darbo principus ir lyderio svarbą siekiant užsibrėžtų tikslų. Išanalizavę Lietuvos jaunimo politikos schemą, kibome į realius savo savivaldybės jaunimui aktualius darbus. Vienas iš jų – Rietavo Apskritojo stalo veiklos gaivinimas. Nepaslaptis, jog Rietavo savivaldybėje esą daug aktyvaus jaunimo, kurie laisvai gali reikšti savo idėjas ir kūrybingumą įvairiose organizacijose, bet ar sprendžiant su jaunimu susijusius klausimus, atsižvelgiama į mūsų pačių nuomonę ir siūlymus? Apskritasis stalas – efektyvus mokinių balso organas, galintis įtakoti vietos jaunimo politiką, Rietavo savivaldybėje – fikcinis. Tad nieko nelaukę kibome į gaivinimo darbus, kurio metu iškėlėme organizacijos vertybes, naujų narių priėmimo planą. Gerokai popiet, pasibaigus planuotajai programai, jaunimas neskubėjo skirstytis. Gitaros skambesys bei diskusijos apie Lietuvos jaunimo politiką netilo ilgai.

Antroji diena pareikalavo daug ištvermės, emocijų ir netikėtų išbandymų, kurių metu kiekvienas labiau susipažinome ne tik vieni su kitais, bet ir patys su savimi. Bene įsimintiniausia dienos dalis, pasak dalyvių, buvo žygis į Stasio Girėno tėviškę. Kelionės tikslo nepasiekėme, tačiau įgijome daug patirties reiškiant savo nuomonę, išmokome viešojo kalbėjimo paslapčių, gestų subtilybių, įveikėme savo baimes. Grįžę ilgai dalinomės patirtais įspūdžiais ir tęsėme pirmąją dieną pradėtus darbus. Rietavo Atvirojo jaunimo centro narė – naujokė šiuose mokymuose, bet negaili pagyrų ne tik organizatoriams, bet ir Rietavo jaunimui, kurių dėka galėjo labiau atsiskleisti, išmoko pasitikėjimo savimi, savo nuomonės formavimo ir jos pateikimo, tolerancijos kitokiems ir įsiklausymo į kitų nuomonę: „Supratau, kaip sunku ir atsakinga vadovauti komandai, ginti savo nuomonę bei įsitikinimus, improvizuoti ir būti lanksčiai visokiausiose situacijose. Įgyta patirtis man taip pat padės ir įvairiose gyvenimiškose situacijose ateityje.“

Trečiosios dienos rytą projekto dalyviai įvertino visa, ką nuveikė per pastarąsias dienas. Projekto koordinatoriai – Laimis Viganauskas ir Dalius Beginskas džiaugėsi dalyvių progresu ir seminaro metu įgyta patirtimi. Mes – Rietavo NVO atstovai, tik pasibaigus šiam etapui, su nekantrumu laukiame sekančio. Bet prieš tai – daugybė darbų, kuriuos turime nuveikti Rietavo jaunimo labui.

Autorius – Ignas RĖKAŠIUS
Nuotraukos – Lina PETREIKYTĖ



Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2012 11 25 by Tadas in category "Naujienos