October 7 2020

MOKYMAI APIE TARPTAUTINĘ SAVANORYSTĘ

Rietavo atviras jaunimo centras turi gilias darbo su tarptautiniais savanoriais tradicijas. Veikia ne tik kaip savanorius priimanti ir siunčianti organizacija, bet ir tarptautinių savanorių veiklas koordinuojanti organizacija kituose miestuose. Šiuo metu Rietavo atviras jaunimo centras dirba su penkiomis organizacijomis. Spalio 6 d. vyko vidiniai mokymai, skirti geriau suprasti darbo su tarptautiniais savanoriais specifiką. Mokymus finansavo Europos Komisija pagal Europos solidarumo korpuso programos savanoriškos veikos „Do for a Cause, Not for Applause“ projektą.

Mokymuose dalyvavo atstovai iš šių organizacijų: Dienos veiklos centras Kretingoje, Skuodo vaikų lopšelis-darželis, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Gargždų atviras jaunimo centras, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Rietavo savivaldybės administracija, Rietavo atviras jaunimo centras. Mokymus organizavo šiuo metu Rietavo atvirame jaunimo centre Europos solidarumo korpuso programos savanoriškos veiklos projektus koordinuojanti Žaneta Skužinskienė.

Norisi pasidžiaugti puikia mokymų kokybe, gerą žodį ir padėką tarti iš Vilniaus atvykusiai Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros mokymų vadovei Laimai Macevičiūtei. Mokymai buvo sustyguoti, paprasti, neperkrauti, puikus praktikos, patyriminių užduočių ir teorijos derinys. Dalyviai išties išvyko geros nuotaikos, motyvuoti, su žymiai aiškesniu supratimu, kaip dirbti su tarptautiniu savanoriu. Kai kurie net išsakė, kad jei šituos dalykus būtų žinoję anksčiau, galbūt ir klaidų darbe su tarptautiniais savanoriais būtų padaryta mažiau.

Atrodo, paprasti dalykai, paprastos temos, bet kiekvienoje jų, kaip, beje ir praktinėse užduotyse, atrastas taškas, įnešantis naujų suvokimų ir emocijų. Aiškiai apibrėžti neformalaus mokymo principai, kurie yra ne tik atviro darbo su jaunimu, bet ir darbo su tarptautiniais savanoriais esmė. Išsiaiškintos mentoriaus, tutoriaus ir koordinatoriaus darbo funkcijos, psichologiniai etapai, kuriuos išgyvena į kitą šalį gyventi atvykęs žmogus, kaip padėti savanoriui įveikti iškylančius sunkumus, kad jo savanorystės patirtis būtų kaip galima labiau pozityvesnė, o ir priimanti organizacija galėtų pasididžiuoti gražiais darbo vaisiais.

Truputį mažiau dėmesio skyrėme Youthpass kompetencijoms dėl laiko stokos, bet ir čia lektorė pateikė kompetencijos esmės grynuolį: žinios, įgūdžiai ir vidinė parengtis. Gali turėti daug žinių ir net įgūdžių, bet be vidinės parengties net ir akmenuko neperlipsi, ką jau bekalbėti apie kalno perlipimą. Tik esant vidinei parengčiai, tik tikėdamas savimi žmogus gali pradėti veikti, tapti kuriančiu visuomenės nariu, įsibūtinti ir įsižeminti. Vidinę parengtį pasiekti padeda drąsa, vertybių matmuo, analizavimas ir suvokimas, kas vyksta su manimi ir kitais, o kartais atsitinka spragtelėjimas, ir staiga kažkas pasikeičia, žmogus pradeda veikti.

Žinoma, tai nieko negarantuoja, tačiau atrodo, kad tik kiekvienam sąžiningai atliekant savo darbą ir bendradarbiaujant visoms grandims, tarp jų ir organizacijos vadovui, įmanoma tikėtis sėkmingo darbo. Na, o mokymai apie Youthpass gilesnį kompetencijų supratimą ir jo pildymo ypatumus jau yra suplanuoti ir įvyks greitu laiku.

Visi mokymų dalyviai gavo ne tik pažymėjimus, bet ir atlikę užduotis www.vilnius.cityoflearning.eu platformoje galės gauti skaitmeninius ženkliukus, liudijančius apie įgytas žinias ir įgūdžius.

Parengė Alma RiebždaitėRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2020 10 07 by RietavoJC in category "Naujienos