April 23 2015

Europos jaunimo savaitė „Idėja+“

PRISIJUNK PRIE EUROPOS JAUNIMO SAVAITĖS – UŽDĖK SAVO IDĖJAI PLIUSĄ

Turi puikią idėją, kurią būtų galima įgyvendinti tavo savivaldybėje? O galbūt tokią idėją jau įgyvendinai? Jei idėja yra aktuali ne tik tau, bet ir kitiems jauniems žmonėms ir vietos bendruomenei, tuomet pasidalink ja su kitais ir taip uždėk idėjai pliusą!

Europos jaunimo savaitės metu tavo savivaldybėje vyksiančiame renginyje „Idėja+“ pristatyk savo idėją, kuri prisidėtų (prisidėjo) prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų. Labiausiai įkvepiančios idėjos autorių pakviesime į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje, kur galėsi susipažinti su pačiomis kiečiausiomis idėjomis iš visų Lietuvos savivaldybių.

Pačios geriausios idėjos autorius bus pakviestas dalyvauti pažintinėje kelionėje į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2015 m. liepos 12–14 d.

KOKIOS „IDĖJA+“ TEMOS?

Jei nori dalyvauti, atrask temą, kuria labiausiai norėtum pasisakyti ir įkvėpti kitus. Tavo siūloma idėja turėtų būti susijusi su viena iš šių temų:

Jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje (realioje bendruomenėje arba internete). Ką nuveikiau, galiu nuveikti savo bendruomenės labui, mokykloje, universitete, mieste? Savanorystės, jaunimo veiklos pavyzdžiai, galintys įkvėpti kitus, tokių veiklų rezultatai.

Jaunų žmonių įsidarbinimas arba verslo kūrimas. Kokių kompetencijų reikia jaunam žmogui, siekiant gauti geresnį darbą ar pačiam sukurti sau darbo vietą? Kaip įgyti tokių kompetencijų? Idėjos, galinčios įveikti nedarbo kliūtis. Realūs įsidarbinimo arba verslo sukūrimo pavyzdžiai.

Tavo idėja ir jos pristatymas turi būti autentiškas, t. y. sukurtas tavo paties arba tavo komandos. Pristatyti gali jau įgyvendintą veiklą, jos rezultatus ar poveikį arba idėją, kuri dar nebuvo įgyvendinta, bet gali būti įgyvendinta tavo vietos bendruomenėje ar savivaldybėje.

KAIP TURI BŪTI PRISTATOMOS IDĖJOS?

Įkvepiančiam ir auditoriją sudominančiam idėjos pristatymui gali skirti ne daugiau nei 7 min.

Idėjos pristatyme gyvai gali dalyvauti ne daugiau kaip du 14–29 metų žmonės.

Pristatymą gali iliustruoti trumpu video (ne ilgesniu nei 1 min), nuotraukomis, kitokiu vizualiu, garso pristatymu. Gali naudoti skaidres.

Renginio koordinatoriams iš anksto pranešk, kokių techninių sąlygų reikės tavo idėjos pristatymui ir gauk patvirtinimą, kokia technika organizatoriai suteiks galimybę naudotis renginio metu.

KAIP BUS VERTINAMI IDĖJŲ PRISTATYMAI?

Tavo pristatymą vertins komisija, kurią sudarys trys nariai. Renginiuose savivaldybėse tai gali būti aktyvūs bendruomenės veikėjai (mokytojai, verslininkai, politikai, jaunimo lyderiai ir pan.).

Komisija idėjų pristatymus vertins atsižvelgdama į du pagrindinius kriterijus:

Idėja. Siūloma idėja turi atitikti vieną iš renginio temų, klausytojai turi suprasti šios idėjos tikslus ir jos poveikį.

Įkvėpimas. Kalbėtojas savo kalba turi įkvėpti. Ji turi sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema yra visiškai svetima.

Tikime, kad idėjų „įgarsinimas“, pasidalinimas jomis yra vertybė. Savo įgyvendinta idėja gali įkvėpti kitus, būti pavyzdžiu.Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2015 04 23 by RietavoJC in category "Naujienos