January 14 2014

Seni draugai, nauji planai

0001Praėjusį penktadienį Rietavo atviras jaunimo centras sulaukė svečių iš Gulbenės (Latvija). Jaunimas iš šių jau dešimtmetį draugaujančių miestų susitiko ne pirmą kartą – jie susipažino praėjusių metų vasarą Gulbenėje vykusiame muzikiniame projekte, kuris subūrė trisdešimt dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Portugalijos.

Rietaviškiai, sutikę savo draugus, kurių dauguma Rietave lankėsi pirmą kartą, pasirūpino, kad jie kiek įmanoma per tokį trumpą laiką geriau pažintų mūsų gražų miestelį, todėl parengė orientacines varžybas, kurių metu buvo supažindinama su pačiais svarbiausiais Rietavo objektais ir vietomis. Orientacinių metu svečiai turėjo atlikti įvairias užduotis, kurios šiek tiek atskleidė Lietuvos kultūrą ir papročius. Kai kuriems net teko pasipuošti lietuvių tautiniais rūbais ir lietuviškai skaityti poeziją. Vakare susibūręs jaunimas žaidė įvairius žaidimus, dainavo, tobulino savo bendravimo užsienio kalba įgūdžius.

Kadangi dainuojant vasarą projekte skambėjusias dainas buvo atgaivinti šaunūs prisiminimai, jaunuolių atsisveikinimas kitos dienos rytą buvo labai jausmingas, net viena kita ašara nuriedėjo. Tačiau liūdesiui nėra vietos, nes būtent šio vizito metu jau buvo tariamasi dėl sekančio projekto etapo, kuris vyks Portugalijoje, Azores salose arba Rietave.

 

Milda ŠLEPAVIČIŪTĖRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2014 01 14 by Tadas in category "Naujienos