December 11 2013

Tarptautinė savanorių diena Rietave

DSC_0464Rietavo atviras jaunimo centras ir Atviras Telšių jaunimo centras kartu organizavo savanorių dienos paminėjimo renginį, kuris vyko gruodžio 5 d. Rietave.

Renginyje dalyvavo jaunimas iš Telšių, lydimas vadovės Ingos Nagytės, šeši Europos savanorių tarnybą Žemaitijoje atliekantys savanoriai iš įvairių šalių, tarp kurių ir Rietave gyvenantys Mariami Silagadze (iš Gruzijos) ir Yanik Muntu (iš Vokietijos) ir, žinoma, patys rietaviškiai su vadovais Virginija Canino ir Tadu Maslausku priešaky.

Svečių programa prasidėjo nuo orientacinių varžybų, kurių metu komandos aplankė ir geriau susipažino su gražiausiomis Rietavo vietomis ir įstaigomis bei atlikdami užduotis sužinojo dar daugiau apie savanorystę. Atviro Telšių jaunimo centro jaunuoliai pristatė savo neseniai pasibaigusį ekologinį projektą „EWOCA“ ir vaišino visus skaniais, ekologiškais vaisių kokteiliais. Šeši savanoriai iš užsienio varžėsi tarpusavyje, kas daugiausiai žino apie Lietuvą ir kam per čia praleistą savanorystės laiką pavyko išmokti daugiausiai lietuvių kalbos jiems parengtame „Protų mūšyje“.

Renginio dalyviai galėjo „pakeliauti“ po įvairias pasaulio šalis: Gruziją, Suomiją, Turkiją, Armėniją, Vokietiją „Pasaulio kavinės“ užsiėmime. Kiekvienas savanoris buvo parengęs trumpą pristatymą apie savo šalį ir keletą su ja susijusių užduočių. Vakarą vainikavo klaipėdiečių, Kultūrų komunikacijų centro „Media act“ narių sukurto filmo apie savanorių kasdienybę „Kita stotelė“ peržiūra.

Dėkojame draugams, padėjusiems organizuoti renginį, Europos savanorių tarnybos asociacijai „SALTES“ už bendradarbiavimą, Jaunimo reikalų departamentui bei ES programai „Veiklus jaunimas“, finansuojantiems mūsų veiklas.Rietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2013 12 11 by Tadas in category "Naujienos