September 4 2013

Tarptautinės savanorystės tradicija Rietave tęsiasi

IMGP7582Jau beveik dešimtį metų jaunuoliai iš Rietavo savivaldybės dalyvauja ES programos „Veiklus jaunimas“ Europos savanorių tarnybos projektuose ir vyksta į kitas šalis, turtindami savo gyvenimišką patirtį bei naudinga veikla prisidėdami prie kitų organizacijų kasdienybės.

Ši programa suteikia galimybę visiems jauniems žmonėms, norintiems įgyti tarptautinės patirties, dalyvauti pasirinktame projekte, kurio metu vykstama į kitą šalį, joje gyvenama ir dirbama pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kt. srityje.

Iki šiol rietaviškiams tokią galimybę išvykti suteikdavo tik jaunimo organizacija „Progresas“, kurios dėka šią savaitę Zarbekas (vok. Saerbeck, miestas nuo 2001 m. tapęs Rietavo partneriu) sulauks jau devinto savanorio, atvykstančio iš Rietavo savivaldybės. Na, o šiais metais siunčiančios (taip pat priimančios bei koordinuojančios) organizacijos statusą įgijo ir dar viena organizacija – Rietavo atviras jaunimo centras ir vos už kelių savaičių išsiunčia į Vokietiją (Zurow miestą) savo pirmąjį savanorį.

Abu būsimi savanoriai – Martynas Alutis ir Jurgis Stonkus atsakingai ruošiami susidūrimui su nauja patirtimi bei kitokia kultūra. Rugsėjo 3-čią dieną, Rietavo atvirame jaunimo centre vyko mokymai prieš išvykstant savanoriauti, kurių metu jaunuoliai buvo rengiami dalyvavimui savo projektuose, supažindinami su jų laukiančiomis veiklomis, iššūkiais, turėjo galimybę padiskutuoti su buvusiais ir neseniai į Rietavą iš užsienio atvykusiais EST savanoriais, kurie dalinosi savo patirtimi.

Virginija CANINORietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2013 09 04 by Tadas in category "Naujienos