May 31 2013

Spalvinga Europos jaunimo savaitė ’13 Rietave

935483_582041055150921_1893817487_nŠiais metais visoje Europoje vykstanti jaunimo savaitė neaplenkė ir Rietavo. Nors tai ir pirmas kartas mūsų savivaldybėje, kai minima ši svarbi proga, visi veiklų dalyviai pasijuto dar labiau priartėję prie Europos. Šios savaitės metu Rietavo atstovybės Eurodesk Lietuva komanda surengė šešias interaktyvias paskaitas Rietavo L. Ivinskio gimnazijoje ir Rietavo atvirame jaunimo centre, kuriose dalyvavo daugiau nei šimtas jaunuolių. Dominavo dvi pagrindinės temos temos: „Europos piliečių metai“ ir Lietuvos pirmininkavimas ES tarybai. Paskaitų metu buvo įdomais ir kūrybiškais metodais buvo nagrinėjama informacija, susijusi su šiomis temomis bei diskutuojama.

Lietuvos pirmininkavimas ES tarybai buvo trumpai ir vaizdžiai pristatomas, suteikiant jaunimui pagrindinę informaciją. Komandinio darbo metu jaunuoliai turėjo prisiminti kuo daugiau faktų apie pirmininkavimą, o po to net įamžinti šiuos dalykus iš popieriaus pasigamintose lėkštėse – buvo gaminami informaciniai koliažai. Ši užduotis labai „įtraukė“ visus dalyvius bei taip jie labai gerai įsiminė ir užsiėmimo pabaigoje suprato ką reiškia tas pirmininkavimas ir galėjo laisvai įvardinti daugybę faktų, pvz.: pirmininkavimo prioritetus.

Taip pat buvo vykdomos įvairios veiklos Europos jaunimo savaitei viešinti, įtraukiant Rietavo L. Ivinskio gimnazijos moksleivius, jaunimo centro lankytojus ar tiesiog praeivius gatvėje.

Visos šios veiklos – Eurodesk Lietuva projekto „Europa tavo lėkštėje“ dalis. Dėkojame visiems partneriams už bendradarbiavimą ir Eurodesk Lietuva biurui už visokeriopą paramą!

Virginija ŠLEPAVIČIŪTĖRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2013 05 31 by Tadas in category "Naujienos