August 3 2012

Mainų projektas Rietave margam Europos jaunimui

karvutesPraeitą savaitę baigėsi Rietave vykęs trišalis jaunimo mainų projektas „Blue Cow, green Milk and red Grass“, finansuojamas ES programos ,,Veiklus jaunimas“. Šiame projekte dalyvavo jaunuoliai iš Rietavo, Trapani (Italija) ir Svistalio (Vokietija). Projekto tikslas –  parodyti, kad jaunimas, gyvenantis mažame mieste, turi visas galimybes tobulėti, kurti ir  įgyvendinti savo idėjas.

Šio projekto dėmesys buvo sutelktas į mažų miestų gyventojų skaičiaus mažėjimą, dėl vis didėjančio iš ten „bėgančių“ jaunų žmonių skaičiaus. Dažnai atrodo, kad jaunam žmogui, gyvenančiam mažame mieste labai trūksta savirealizacijos erdvių, alternatyvų, patrauklios veiklos galimybių, bet ar tikrai taip yra? O jei pažvelgtumėm giliau? Gal yra dalykų, kurie daro mažą miestelį netgi pranašesnį už didmiestį ir jaunam žmogui pakeliavus, pastudijavus kitur, visdėlto verta sugrįžti į gimtinę ir kurti savo ateitį ne „už jūrų marių“?

mg_7749Projekto metu, mes – jauni žmonės – bandėme įrodyti sau ir kitiems, kad stereotipai apie mažą miestelį ir jo jaunimą, gyvenantys mūsų pasamonėje, nėra teisingi. Šiuos stereotipus griovėme mūsų pačių sukurtame trumpametražiame filme „Mitų griovėjai“. Filmuko kūrimas buvo viena iš pagrindinių mūsų projekto veiklų. Patys diskutavome apie šias problemas, rengėme scenarijų, vaidinome, filmavome ir montavome.

Kitas svarbus projekto aspektas – paskatinti suaugusius pakeisti požiūrį į jaunimą, primenant jiems, kad jaunuolių gyvenimo patirtis gali būti visai kitokia negu jų, kad jie gyvena nors ir tame pačiame, bet visai kitokiame pasaulyje, kur karvės gali būti mėlynos, jų duodamas pienas žalias, o pievos raudonos, tai ir reiškia projekto pavadinimas išvertus jį iš anglų kalbos. Mėlyna karvutė ir yra mūsų projekto simbolis. Viena iš darbo grupių visą savaitę statė šios „Eurokarvės“ statulą. Ant jos puikuojasi visų trijų šalių vėliavos. Per šių metų tarptautinę jaunimo dieną, kurios paminėjimas vyks rugpjūčio 10 dieną 18.00 val. Rietavo parke, prie Malūno prūdo, karvutė bus pristatyta visuomenei ir visi norintys galės su ja nusifotografuoti.

mg_8477Šiam projektui vadovavo Rietavo atviro jaunimo centro direktorė Virginija Šlepavičiūtė ir jaunimo centro savanoris Tadas Maslauskas. Suvažiavus visiems dalyviams buvo „laužomi ledai“ tarp jaunų žmonių iš tokių skirtingų kultūrų, tačiau daug grupės formavimo žaidimų neprireikė, nes labai greitai susidraugavome ir net kalbos barjeras nesutrukdė mums visiems tapti draugais.

Jaunuoliams iš Rietavo išbandymų metas – projekto metu suorganizuoti penkis renginius! Kiekvieną dieną turėjome įdomių užsiėmimų. Orientacinės varžybos, kurios padėjo užsieniečiams pažinti Rietavą ir Lietuvos kultūrą, naktins žygis, kuris vyko miesto parke vadovaujant jauniesiems šauliams, viktorina apie Lietuvą, Italiją ir Vokietiją, kurioje visi sužinojome apie vieni kitų šalis, „Europos Talentai“ – kiekviena šalis čia turėjo pristatyti savo dainą, šokį, pagaminti sumuštinį, atspindintį tavo valstybę ir atsisveikinimo vakarėlis. Planuodami, skirstydamiesi darbais, pasitelkę savo kūrybiškumą ir fantaziją, dirbdami kartu puikiai įgyvendinome visus šiuos renginius.

vokieciu-vakaras Jaunimas iš kitų dviejų šalių irgi nenusileido organizuotumu. Vyko Italijos ir Vokietijos vakarai, kurių metu susipažinome su jų kultūromis, pažaidėme daug linksmų žaidimų, sportavome, dainavome ir kitaip leidome laiką.

Vieną dieną praleidome Klaipėdoje. Pamatėme ir susipažinome su Klaipėdos  senamiesčiu, važiavome į “Akropolį” pažaisti boulingą.  Turbūt pats laukiamiausias dalykas buvo pamatyti Baltijos jūrą, o ją aplankėme Smiltynėje, prieš tai persikėlę keltu.

Projekto metu taip susidraugavome, tad buvo gaila išsiskirti. Manau, kad nei vienas nesigaili sudalyvavęs šiame projekte ir tikisi, kad projektas turės tęsinį ir bus proga pamatyti savo draugus dar kartą.

Rietavo atviras jaunimo centras dėkoja už pagalbą, palaikymą ir paramą įgyvendinant projektą: ES programai „Veiklus jaunimas“, kuri finansavo mūsų projektą, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai už konsultavimą ir patarimus, taip pat Rietavo savivaldybės administracijai, Rietavo savivaldybės kultūros centrui, Rietavo socialinių paslaugų centrui, Rietavo I. Oginskio viešąjai bibliotekai, Žemaitijos kolegijai, jauniesiems šauliams ir jų vadovui, jaunimo reikalų koordinatoriui ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie mūsų šiame projekte.

Autorės:
Goda PETKEVIČIŪTĖ
Lina PETREIKYTĖ
Viktorija AUŽBIKAVIČIŪTĖRietavo atviras jaunimo centras.

Posted 2012 08 03 by Tadas in category "Naujienos